Selülit Bakımı

Profesyonel Selülit Bakımı

Selülit konusunda kendinizi çaresiz mi hissediyorsunuz. Ne yaparsam yapayım bu görüntüden kurtulamıyorum mu diyorsunuz. Artık bu düşünceleri uzaklaştırın zihninizden.

Başınıza dert olan selülitlerden kurtulmayı başarabilir ve daha düzgün bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz.

Selülit, cildin altında biriken yağdan kaynaklanır. Bazı kadınlar buna diğerlerinden çok daha yatkındırlar. Sahip olduğunuz selülit miktarı ve ne kadar belirgin olduğu genlerinize, hormonlarınıza, vücut yağ yüzdesine,günlük egzersiz miktarına ve yaşınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.Derinin kalınlığı da selülit görünümünü etkileyen faktörler arasındadır.

Selülit görünümünü en aza indirmek veya yok etmek için çeşitli tedavi yaklaşımları mevcuttur.Bunun için en etkili ve kalıcı yöntemi kullanılan cihaz kombinleri ile dışarıdan uygulanan ısıl faktörlerdir. Her birinin kendi potansiyel sonuçları mevcuttur. En tatmin edici sonuçları bir tedavi kombinasyonuyla elde etmeniz mümkündür.

En iyi sonuçları elde etmek ve sizin için en doğru tedavilerin uygulanmasını sağlamak için alanlarında uzman estetisyenlerden oluşan ekip ve son teknolojik cihazlar ile donatılan ESLİFE tam sizin sorunlarınızı çözecektir.

Selülit Derdine Artık Son Verin!

Çözüm Odaklı Selülit Bakımı

Özellikle kalçalarda, basen bölgesinde ve bacak bölgesinde selülit oluşumu gözlenir. Hareketsiz bir yaşantı, sağlıksız beslenme ve hormon düzensizliği ile bu durumun yaşanması çok normaldir. Fakat bu şekilde yaşamak kaderiniz değildir.

Selülit, cildin altında biriken yağdan kaynaklanır. Selülit derecesi daha çok yaşınıza, vücudun yağ yüzdesine,hareketsiz yaşantı, sağlıksız beslenme, tek taraflı beslenme, hızlı kilo alma ve verme, sıklıkla kilo alma-verme, sürekli dar kıyafetler giymek ve genlerinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı kadınlar buna daha yatkın olurlar. Her vücut tipinden ve kilodan insanda selülit görülebilmesi mümkündür.

Kadınlarda yağ dağılımı erkeklere göre daha belirgindir. Deri ve kas arasındaki kolajen lifleri, alttaki yağı birden çok bölgeye ayırır. Görsel anlamda son derece rahatsız edici olan bu görünüm , cilt yüzeyinde çukurlu ve tümsekli, adeta portakal kabuğunu andıran bir görüntünün ortaya çıkmasıdır.

Kadınlarda özellikle yaz mevsiminde bikini ve mayo giymekten çekinme gibi psikolojik açıdan da çeşitli rahatsızlıklara yol açabilen bu selülitin tedavisi kesinlikle olan bir problem olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Bölgesel Selülit Bakımı

Öncelikle selülit tedavisi için pek çok farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunların içinde en göze çarpan akustik ses dalgaları, vakum ve ısı frekansını kullanan cihazlardır.

Bipolar radyofrekans, infraredısınları, vakum ve mekanik masaj yöntemleri kullanılarak fibröz bantlar derinlemesine ısıtılır, hücre metabolizması hızlandırlırken aynı zamanda yeni kollejen üretimi de arttırılır.

sonuç olarak yağ hücrelerinde, fibröz bantlarda azalmalar meydana gelirken; cildin elastikiyeti arttığı için daha güçlü, sıkı ve pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

Uygulama yaklaşık 30-60 dakika arası olup seans aralıkları 2-3 günde bir olacak şekilde 5 hafta da istenilen sonuca ulaşılır.

Selülitle Mücadelede Diyet Planı

Sadece diyet yaparak selüliti tamamen yok edemezsiniz.

Diyet yapmak selülit görüntüsünü yok etmez. Ancak doğru beslenme programı ile yeni selülitlerin oluşmasını engelleyerek var olanların da ilerlemesini durdurabilirisiniz.

Şeker ve şekerli tüm gıdalardarı hayatınızdan çıkarmak ile işe başlanabilir. Kafein tüketimini azaltmak, kızartmalardan ve aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durmak da diğer önemli faktörlerdir.

ayrıca günlük mutlaka 2 litre su içmeye özen gösterip , düzenli olarak da hergün 30 dakika yürüyüşü hayatımıza katmamız gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Ses dalgalarını ve diğer teknolojik yöntemleri kullanarak selülit görünümüne yol açan bölgesel yağ parçacıklarını yok edebiliriz.Tekrar oluşmaması için sizin günlük yaşamınızda bazı küçük değişiklikleri yapmanız ve bunu artık alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

Selülit cildin altında biriken yağlardan kaynaklanan bir durumdur. Bazı kadınlar diğer kadınlara göre selülite daha yatkın olurlar. Sahip olduğunuz selülit miktarı genlerinize, vücudunuzun durumuna ve yaşınıza bağlı olacaktır. Ayrıca cildinizin kalınlığı da selülit görünümünü ektileyecektir.

Vücutta selülit oluşmasına neden olan gıdaların çoğu karbonhidrat içeriği yüksek olan gıdalardır. Hamur işleri, şeker ve şekerli gıdalar, yüksek katkı maddeli gıdalar bunlar arasındadırlar. Çok fazla kafein içeren içecekler kahve ve asitli içecekler gibi selülit oluşumunu desteklemektedir.

Selülit Bakımı

Dyt. Esra Tüfekçi İle İletişim Geç

Diyetisyen Esra Tüfekçi'nin uzmanlık alanları dahilinde dilediğinizi sorabilir, randevu almak veya randevu öncesi için aklınıza gelen sorulara karşılık bulabilirsiniz. Bunun için hemen aşağıdaki iletişim formunu doldurarak gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Dyt. Esra Tüfekçi