Epilasyon

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

Epilasyon, kıl kökü dahil olmak üzere vücut tüylerinin mekanik cihaz yoluyla iistenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili çözüm ve yöntemdir.

Epilasyon, özellikle mekanik cihaz ile gerçekleştirilen epilasyon, kişiye istenmeyen tüylerden kurtulma konusunda büyük bir kolaylık sağlar.

Herkesin cilt yapısı ve kıl yapısı farklı olduğu için epilasyonun uygulanacağı cildin iyi analiz edilmesi gerekir.

Epilasyonun ortalama 6 seans uygulanması başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve hormonal nedenli tüylenmelerde seans sayısı ortalama 10 olur. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 2 ay, yüzde ise 1 aydır.

İstenmeyen Tüylere Son!

Profesyonel Epilasyon

Epilasyon ilk kez gerçekleştirecek olanlar için biraz can sıkıcı olabilir. Bu nedenle epilasyon öncesi hazırlık işlemlerinin en iyi şekilde yapılması gerekir. Kişinin epilasyona hazırlanması en az epilasyonunu gerçekleştirilme aşaması kadar önemlidir.

Epilasyon profesyoneller tarafından yapıldığı zaman etkileyici sonuç verir. Aksi durumda cildinizin gereksiz tahriş olması ve beraberinde cildinizde kızarıkların oluşması söz konusu olabilecektir. Ön hazırlığın önemi bu yüzden oldukça fazladır.

Epilasyon doğru eller tarafından gerçekleştirildiğinde acı korkusu yaşamanıza gerek kalmaz. Çünkü profesyoneller bu işlemi en az acıyla atlatmanız için size ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır. Bu açıdan Eslife'ın epilasyondan sorumlu olan ekibine güvenebilirsiniz.

Epilasyon uygulamasında temel kriterlerden birisi acele edilmemesidir. Size sunacağımız randevu imkanı bu doğrultuda özel olarak hazırlanacaktır. Böylece işinizin aceleye gelmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalmayacaksınız. Ekibimiz epilasyon sonrasında yapmanız gerekenleri de size söyleyecektir.

Tam Zamanında Epilasyon

Bunun için hazır mısınız?

Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulma işlemi olmasına rağmen bunun nasıl yapıldığını anlamak önemlidir. Olayın tamamen tüy köklerinin tahrip edilmesi olarak yaklaşabiliriz. Böylece tüylerin uzaması ve sizin için problem olması engellenmektedir.

Epilasyon süreci seans sıklığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Buna ek olarak, epilasyon sürecinin epilasyonun uygulanacağı bölgeye göre değişebilmesi söz konusudur. Yüz bölgesinde 1-1.5 ay gibi bir süre söz konusuyken, vücut bölgesinde bu süre 2 aya kadar çıkabilmektedir.

Epilasyon tedavisi uzadığı müddetçe seans aralıkları da buna uygun bir şekilde uzamaktadır. Bu nedenle genel olarak seans süreleri konusunda müşterilerimizi bilgilendirirken olabildiğince esnek davranmaya özen gösterir ve bunun sebebini size açıklarız.

Epilasyon Sonrası

Epilasyon sadece istenmeyen tüylerin yok edilmesi ve onlardan kurtulmak anlamına gelmez. Aynı zamanda epilasyon işleminin sonrası diye bir durum söz konusudur. Her epilasyon yaptıran kişinin bu prosedüre uyum sağlaması önemlidir.

Eslife'ta deneyimli uzmanlarımız size epilasyon sonrasında neler yapacağınızı anlatacaklardır. Ancak buna rağmen epilasyon sonrası yapmamanız gerekenleri önceden öğrenerek kendinizi hazır hale getirebilirsiniz. Bu yüzde yüz gerekli bir şey olmasa bile önerilen bir şeydir.

Epilasyondan sonra güneş ışığından olabildiğince uzak durmanız gerekir. Düzenli güneş koruyucu kremlerinizi ihmal etmediğiniz takdirde hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Mekanik cihaz kullanılarak yapılan epilasyonun diğer operasyon yöntemlerinden tek farkı biraz daha kalıcı bir çözüm öngörmesidir. Eğer mekanik cihaz kullanılarak bir lazer operasyon yaptırdıysanız en önemlisi size yardımcı olan uzmandan epilasyon sonrası yapmanız gerekenler konusunda yardım almak olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Epilasyonun kaç ayda biteceği mekanik cihazın uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Genellile 6 seans düzenli olarak seans yaptırmak sizi istediğiniz sonuca yaklaştıracaktır

Epilasyon mekanik bir cihaz kullanılarak gerçekleştiriliyorsa cihaz, cilt altına ve ter bezlerine zarar vermeden tüyleri alır. Mekanik cihazın çalışma yöntemi bu şekilde olduğu için son derece güvenli olarak kabul edilir.

genellikle yüz bölgesi için 1 ay, vücut bölgesi için 2 ay da bir şeklinde

Epilasyon Randevusu Al

Dyt. Esra Tüfekçi İle İletişim Geç

Diyetisyen Esra Tüfekçi'nin uzmanlık alanları dahilinde dilediğinizi sorabilir, randevu almak veya randevu öncesi için aklınıza gelen sorulara karşılık bulabilirsiniz. Bunun için hemen aşağıdaki iletişim formunu doldurarak gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Dyt. Esra Tüfekçi