Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama İle Daha İyi Vücutlar

Bölgesel zayıflama (veya bölgesel incelme) tamamen yağ odaklı çalışan, bölgedeki yağı seçen ve onun eşit oranda azaltmayı hedef alan ve tamamen teknoloji cihazlar uygulanarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamaların alanında uzman Diyetisyen ve alanında uzman sertifikalı estetisyenler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu uygulama yapılırken hedefimiz birbirinden farklı cihazların kombinasyonunu kullanarak, bölgesel olarak rahatsız olunan yağların parçalanması amacıyla yapılan incelmeyi sağlamaktır.

Tüm bölgesel incelme yöntemleri yağ dokularını parçalayarak, eriterek vücuttan uzaklaştırması amacıyla çalışmaktadır.

Diyet ve egzersiz ile dirençli olan ve gitmeyen yağların vücuttan eritilerek uzaklaştırılması sonucu estetik açısından göze daha hoş gelen vücut şekillendirme yöntemlerini FDA onaylı son teknolojik cihazlar ile uygulamaktayız.

Bölgesel zayıflama sahip olunan genel kiloları vermek yerine belirli bir bölgede oluşmuş olan yağları yakmaya yönelik bir egzersiz türü olarak karşımıza çıkar. Spor ve egzersiz uygulayarak tüm vücudu yormayı tercih etmek yerine sadece belirli bölgeye odaklanmayı düşünebilirsiniz.

Bölgesel Fazlalıklarınız Sorun Olmasın!

Bölgesel Zayıflamada Nihai Çözüm

Bölgesel olarak yağların yok edilmesi için birçok yöntem denenirken en sağlıklı ve kalıcı olanı bölgesel incelmedir.

Bölgesel incelme bir zayıflama yöntemi değildir. Özellikle bayanların kilo sorunları geçmişten beri bir problem halindedir. Zayıflamak ve bölgesel yağların yok edilmesi için birçok yöntem denenirken en sağlıklı ve kalıcı olanı bölgesel incelme cihazları ile yapılanıdır. Diyetlere ve sporlara rağmen gitmeyen yağ dokularının farklı cihazlar ve yöntemler uygulanarak bölgesel bir şekilde yok edilmesi işlemidir.

Her kişinin vücut yapısı farklıdır. Dolayısıyla bölgesel zayıflama için kullanması ve uygulaması gereken yöntemler farklıdır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Vella Shape, Kavitasyon,Radyofrekans,Lenf Drenaj, G5 Masaj

Vella Shape;radyo frekans dalgaları, lazer ve masaj kombinasyonu kullanılmaktadır.Bu işlem yağ hücrelerinin ısınmasını sağlar ve bu ısı emme işlevi ile birleştiğinde, yeni kollajen ve elastini uyararak, yağ hücresi hacmini azaltır. Sonuç ise cilt dokusunda ve yapısında genel bir gelişmedir.

Kavitasyon; burada temel etki mekanizması ultrason dalgalarıdır.Yıllardır sağlık alanında kullanılan ve etkinliği kanıtlanmış olan ultrason dalgaları ile yapılan bu tedavide diğer yandan masaj uygulandığı için kan dolaşımı ve lenf akışında uyarılar ile rahatlama sağlanan çift etki ile bölgesel incelme sağlanır. Etkili bir bölgesel incelme tedavisi de olan kavitasyon, sırt, bel, göbek gibi bölgelerde de uygulanmaktadır.

Radyofrekans;Bu sistemde, ultrasonun mekanik enerjisi ile dual radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte yağ dokusuna gönderilmektedir. Bu enerjinin hedeflenen derinlikteki yağ kitlesine ulaşmasını ve bu yağ dokusunun ısıtılmasını sağlayan özel bir başlık kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj;Lenf drenaj bir bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavisidir. Bölgesel incelme, selülit ve genel bir sıkılaşmada sağlayan, diğer tedavilere de kombine edilen lenf drenaj incelme sağlarken cilt güzelliğini de desteklemektedir.

G5 Masaj;G5 masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Hızlı titreşimler aracılığı ile sıkılaşma sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etklidir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 uygulaması, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasını da sağlar. Kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilir.

Bölgesel Zayıflama ile Bölgesel İncelme

Bölgesel zayıflama kilolu olmayan ama vücudunun belirli bölgelerinde yağların birikmesinden şikayetçi olanlar için bir çözüm niteliğindedir. Hem kadınlarda hem erkeklerde bölgesel yağlanma görülmesi mümkündür.

Andubalance;Andulasyon, mekanik olarak uyarılmış titreşimlerin ve kızılötesi ışığın kombinasyonundan meydana gelmektedir. ANDUBALANCE® ’ın kalbinde bu eşsiz teknoloji yer almaktadır ve bu teknoloji, uzuvlarda tutulan suyun vücuttan atılmasını ve vücut ağırlığının doğal bir şekilde azaltılmasını sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Andulasyon titreşimleri stokastik olarak ayarlandıklarından ötürü, amplitüdleri ve frekansları her beş saniyede bir değişmektedir. Sonuç olarak sürekli “yeni” ve ‘’yenilenen titreşimlerin’’ etkisini deneyimleyen vücudumuzun, bu titreşim ve frekanslara alışarak etkilerinin azalması sonucuyla yüz yüze kalması mümkün değildir. Bu durum, uzun süreli ve düzenli seanslar sonucunda Andulasyonun yüksek etkinliğini açıklamaktadır.

Pasif egzersiz;ağrıyı ve kas güçsüzlüğünü ortadan kaldırmak, vücut işlevlerini iyileştirmektir.

Sık Sorulan Sorular

Bölgesel incelme veya bölgesel zayıflama ile ilgili birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Her ne kadar ameliyat ile bölgesel zayıflama gibi sonuç olasılığı yüksek yöntemler olsa bile bunlar bütçe anlamında epey bir maliyetlidirler. Ayrıca bu yöntemlerin yan etkileri oldukça ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Evet bu mümkündür. Ameliyat olmadan, vücuda herhangi bir zararı bulunmayan yöntemlerle bölgesel zayıflama yapılabilir. Bunlar arasında çeşitli teknolojik cihazlardan yararlanılan yöntemler vardır.

Ameliyatsız bir biçimde gerçekleştirilen veya uygulanan bölgesel zayıflama yöntemleri ile nihai sonuç elde edebilmek mümkündür. Kişisel beslenme planı ve fiziksel aktivite sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlar. Böylece elde edilen sonucun daha kalıcı olması sağlanır.

Hemen Randevu Al!

Dyt. Esra Tüfekçi İle İletişim Geç

Diyetisyen Esra Tüfekçi'nin uzmanlık alanları dahilinde dilediğinizi sorabilir, randevu almak veya randevu öncesi için aklınıza gelen sorulara karşılık bulabilirsiniz. Bunun için hemen aşağıdaki iletişim formunu doldurarak gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Dyt. Esra Tüfekçi